Клуб Елегант - 30.04.2009 - Зона Север

01.05.2009 22:50

На 30.04.2009 г. в гр. Велико Търново се проведе Зона Север – Държавно Зоново първенство по художествена гимнастика за Северна България. Участие взеха следните клубове: от Плевен – Елегант и Спартак; от Варна – Силвия и Грация, от Добрич - Албена и Мик – Гергана, от Търговище – Светкавица и Алегро, Акро - Русе и домакините от Етър - 93.

Тази година за първи път на Зона участват деца, които не са към Държавния спортен календар. Целта е откриване и представяне на млади таланти.

От клуб Елегант - Плевен в тази група – при децата 2001 година участие взеха – Анелия Пенкова, Моника Милева и Анна – Мария Илиева, които изиграха чудесно своите съчетания без уред. По наредба при тях няма класиране. Всички деца получиха грамоти и подаръци.

При децата - 2000 г. А категория, клуб Елегант достойно представиха Кристина Горанова и Дебора Минкова, които изиграха отлично съчетанията си с въже и без уред и заеха съответно 4-то и 6-то място.

Деца - Б категория – ансамбъл се класираха на 3-то място, с което поднесоха приятна изненада. Момичетата от този ансамбъл са: Катрин Иванова, Лора Димитрова, Мария Николова, Габриела Гагова и Моника Бояджиева. Играха с топки и без уред.

Девойки младша възраст – Б категория – ансамбъл - Полина Георгиева, Даниела Янева, Ивана Стефанова и Ганка Иванова, играха с топки и зарадваха треньорките си с 3-то място. В индивидуалната надпревара без уред и обръч, Поля зае 7-мо място, а Ивана и Даниела, съответно 10-то и 11-то.

Девойки младша възраст – А – категория клуб Елегант представиха Мария Георгиева, класирала се на 5 –то място, Стефани Нейкова – 6-то място и Николина Николова - 8-мо място.

Девойки старша възраст – Б категория – ансамбъл – Мартина Симеонова, Десислава Димитрова, Нелинда Габровска и Мериам Петкова играха чудесно с обръчи и взеха златния медал.

Ръководството на клуба оценява като добро цялостното представяне на клуба. Тази седмица усилията са концентрирани в подготовката за състезанието в Гърция, а непосредствено след него - за Златен Обръч, Купа Плевен и Държавните първенства.